ТзОВ КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ тел/факс 2-25-15   абонентський відділ 2-52-95   ритуальна служба 2-33-09

Життя на смітнику. Щоб зробити вулиці чистими, потрібні штрафи

Але чому людина кидає сміття під ноги, навіть коли чує й бачить, що перед ним діти(!), які щойно прибрали довкола сміття?

Очевидно, що цей хлопець, як і багато його співвітчизників, смітив механічно, 22навіть не замислюючись. Усі ці люди хотіли б жити в чистій країні, але мало хто з них замислюється, що причина, яка робить цю країну брудною – в них самих.

По вуха у смітті

Сміття на українських вулицях давно перейшло з розряду побутових проблем в ранг національної катастрофи.

Українські парки та вулиці, тротуари й двори буквально встелені сміттям – від поодиноких недопалків та папірців до цілих куп непотребу. Бруд у парках і лісах, на берегах річок і озер став настільки звичним, що багато хто взагалі не помічає його, сприймаючи як невід’ємну й неминучу частину пейзажу.

28 квітня тисячі українців вийшли на прибирання

І хоча Україна впродовж останніх поколінь і не належала до взірцево чистих країн, сміття на наших вулицях ще 15-20 років тому було незрівнянно менше.

Що ж змінилося?

Читати далі...

Ми європейці... "!" чи "?"

Як можливо видалось з початку, мета даної статті буде не політична, а скоріше соціальна, на мою думку більш важлива і фундаментальна адже все починається і закінчується з нас. Цією статтею хотілося б привернути увагу до надзвичайно актуального питання поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ), або простіше сміттям, яке утворюється в процесі життя та діяльності людини і накопичується у житлових будинках, громадських, навчальних, лікувальних, торговельних та інших закладах.

Чи знаєте Ви, що в Україні щороку утворюється близько 13 млн тонн побутових відходів. Із 6,7 тисяч сміттєзвалищ та полігонів паспорти мають близько 4 тисяч, 334 полігони перевантажені, 878 – не відповідають нормам безпеки. Лише на 11 полігонах побутових відходів працюють сміттєсортувальні лінії, є система збирання та знезараження фільтрату, системи вилучення та утилізації біогазу.

За оцінками експертів, склад сучасних ТПВ виглядає приблизно наступним чином: папір та картон — 41%, сміття — 17,9%, гума, шкіра та деревина — 8,1%, харчові відходи — 7,5%, метали — 8,7%, скло — 8,2%, інше — 8,6%.

Країни Західної Європи всіляко популяризують та підтримують підхід до роздільного збору та сортування сміття, проводячи активні інформаційно-роз’яснювальні кампанії серед населення, виділяючи кошти з державного та місцевого бюджетів, приймаючи відповідні нормативно-правові акти та постанови. Сучасні технології та використання європейського досвіду у вирішенні «сміттєвого» питання, дозволять Україні значно зменшити площу сміттєвих полігонів та перейти на якісно нові технології утилізації ТПВ.Найбільших успіхів у вирішенні проблеми сортування сміття досягли Швейцарія, де люди самі попередньо сортують понад 80% відходів та Німеччина. За ними йдуть Данія, Бельгія, Нідерланди, Австрія, Франція, Італія та інші держави, при цьому використовуючи ТПВ як вторинну сировину.

Читати далі...