ТзОВ КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ тел/факс 2-25-15   абонентський відділ 2-52-95   ритуальна служба 2-33-09

Ямковий ремонт доріг, ремонт асфальтного покриття

   Так як автомобільні дороги постійно зазнають навантаження і піддаються впливам атмосферних явищ, вони зношуються. Також зі зростаючими вимогами до пропускної здатності автодороги морально застарівають.    Все це породжує необхідність в капітальному або поточному ремонту практично всіх автомобільних доріг. У середньому, ямковий ремонт асфальту, щорічно може становити до 2-3% від загальної площі асфальтованого дорожнього покриття. Якщо вибоїни, ями, тріщини та інші дефекти на асфальті досягають 12-15% від загальної площі асфальтного покриття, необхідно припиняти рух проводити капітальний ремонт траси. Оскільки вартість укладання нового шару асфальтування набагато дорожча і не рідко призводить до паралізації руху, дорожні служби всього світу розробили безліч методів локального ремонту автомобільних доріг. Якщо ремонт асфальтового покриття не перевищує 200 кв.м., він називається картковим. Такі ремонтні роботи асфальту обходяться замовникові набагато дешевше, ніж повне укладання нового шару асфальтного покриття, і, відповідно, дозволяє відремонтувати більшу площу дорожнього покриття. Капітальним ремонтом доріг називається ремонт у тому випадку, коли площа проведених робіт перевищує 200 кв.м.

  При капітальному ремонті доріг проводяться такі роботи:

  - Усунення колій, глибина яких перевищує 45 мм шляхом фрезерування старого асфальту або відновлення з укладанням нових шарів асфальту;
  - Заміна на нові зношені елементи системи водовідведення;
  - Ліквідація пошкоджень земляного полотна;
  - Часткова або повна заміна піщаної основи мостових;
  - Інші роботи.

 Всі роботи проводяться поетапно, з точним дотриманням технології процесу. Спочатку розбирається старе покриття асфальту, після чого поверхня ретельно обробляється бітумної емульсією. Укладаються шари       щебеню та асфальту, вирівнюється шар асфальту за допомогою машин, а шви між ними заливаються бітумом. Після того, як всі роботи закінчені, околиці очищаються від залишків будівельного сміття, і замовнику здається відремонтована дорога і сяюча чистотою прилегла територія. На відміну від капітального поточний ремонт автодоріг виробляють періодично, з певними сезонними інтервалами. Ямковий ремонт асфальтного покриття в нашій країні має на увазі використання:

- ручних нарізувачів швів, забезпечених спеціальними алмазними дисками товщиною 2-3 мм і діаметром 300-400 мм. З їх допомогою можна оконтурювати вибоїни на асфальті, що не перевищують 2 - 3 м2.
- відбійних молотків гідравлічного типу, вагою, як правило, 16-20 кг. Він може бути підключений або до спеціальної малогабаритної переносної гідростанції з двигуном внутрішнього згоряння, або до гідроприводу самохідної холодної фрези, самохідного   віброкатка або іншої машини. За допомогою такого молотка розламують і видаляють обрізаний матеріал шару асфальтного покриття.
- пневматичних відбійних молотків потужністю 0,8-1,0 кВт з підключенням його до відповідного компресору (витрата повітря не менше 0,5 м3/хв, тиск не нижче 6-7 атм.).
- малогабаритних самохідних, причіпних і навісних холодних фрез. Їх доцільно використовувати при підготовці до ремонту вузьких і довгих асфальтних вибоїн площею більше 2-3 м2 або тріщин на асфальті із зруйнованими краями, щоб зрізати  дефектний матеріал покриття шириною 200-500 мм на глибину 50-150 мм. За годину безперервної роботи фреза може пройти 200-300 пог. м.